Заняття «основи вибору професії». Профорієнтаційна робота як один із напрямів діяльності соціального педагога в системі додаткової освіти дітей

Підведення підсумків заняття. Методичні помилки проведення заняття. Ось і підійшло до кінця наше заняття. Невідповідність форми, методу і змісту, обраних для першого заняття, віковим, психологічним особливостям дітей. Помилки незабезпеченості.

Так що на заняттях гуртка «Умілі руки» ми будемо виготовляти різні вироби своїми руками. Працювати будете в групах. Або іншого роду питання, відповідаючи на які, хлопці в підсумку разом з соціальним педагогом озвучують мета цього заняття, для чого воно проводиться, що воно може дати корисного хлопцям. Коли всі питання і відповіді вимовлені, ведучий пропонує протягом однієї хвилини продумати трьом відгадувати свої відповіді.

Заняття «Основи вибору професії». Профорієнтаційна робота як один із напрямів діяльності соціального педагога в системі додаткової освіти дітей

А зараз я покажу, які вироби можна виготовляти на заняттях гуртка, які вироби роблять хлопці, які вже відвідують цей гурток. Ознайомити з основами вибору професії і зацікавити в отриманні додаткової інформації з питань професійного самовизначення.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Проведення диференційно-діагностичного опитувальника «Я волію». У ситуації, коли група хлопців не знайома педагогу, він пропонує кожному підписати своє ім`я і надіти бейджик на весь час заняття, щоб було зручно і легко звертатися до людини. Далі педагог оголошує тему заняття і дає короткий опис того, що чекає хлопців на занятті, і головне, які його мета і завдання.

Ті, що навчаються розбиваються на групи ... Педагог ще раз акцентує увагу на головному і конкретних вказівках щодо підготовки до наступного заняття

Застарілі уявлення про характер і умови праці за конкретною професією. 4. Проведення профорієнтаційної гри «Асоціація». Мета: виявити справжнє ставлення хлопців до різних професій і по можливості підкоригувати це відношення. Наприклад, в одній грі була загадати професія «міліціонер» і на питання «Якого кольору професія?» Була дана відповідь: «чорно-біла».




Брати участь в цьому може і ведучий, коригуючи таким чином уявлення про професію. Хлопці називають професії, разом з ними педагог визначає їх місце в даній класифікації. Хлопці стикаються з проблемою неможливості однозначного віднесення тієї чи іншої професії тільки до одного типу, виду або класу.

Першу групу складають професії типу людина - природа, де об`єктом праці є живі організми, рослини, тварини і біологічні процеси. Вступний урок не що інше, як розгорнутий план роботи на певному етапі навчання.




Основний тип вступного уроку в старших класах - це урок-лекція. Вступні уроки можуть бути різного характеру і насиченості в залежності від завдань, що стоять перед учителем. Вступні уроки загального характеру найбільш насичені та інформативні.

Вони як би наближають до нас письменника, показуючи його внутрішній світ і той світ, який він прагнув показати у своїй творчості. Вступні уроки до аналізу твору (даються перед вивченням якогось великого твору). 1. Загальна характеристика і своєрідність російської літератури 1-й половини ХIХ століття. 2. Особливості соціально-політичної обстановки в Росії. 4. Короткий огляд творчості письменників 1-й половини ХIХ століття як представників певного етапу, течії, напрямки, жанру. 5. Постановка основних проблем часу в їхній творчості.

Боротьба навколо селянського питання і відображення цієї боротьби в літературі. 7. Основна проблематика і провідні ідеї творів. Хід заняття: У вступній частині педагог в довірчій бесіді з`ясовує в учнів початковий рівень знань про предмет курсу, характер рівня мотивації.

Хід заняття: На початку заняття педагог проводить коротку емоційну настроювання навчаються, спонукаючи їх відповісти на питання, чи готові вони віддати всі сили на виконання, освоєння програми. Відсутність ефективного зворотного зв`язку, неадекватний мову і понятійний апарат заняття, неочевидність логіки переходу від одних частин занять до інших, перенасиченість заняття термінами, прийомами. 4. Запропонувавши дітям заповнити маршрутні листи, педагоги Штернберг Л.П., Жданова Л.Є. допомогли навчаються систематизувати інформацію, отриману на першому занятті, побачити цілісність заняття.

Хлопці, я хочу вас ознайомити з роботою гуртка «Умілі руки», т. А коріння гуртка йдуть глибоко в древню історію людства. Все що прийшло до нас з глибини століть, ми називаємо народною творчістю. Разом з розвитком людства розвивалося і народна творчість. Також можна сказати, що рукоділля - це захоплення, творчість своїми руками або по-іншому хобі. Кожен з вас коли-небудь та щось робив своїми руками.

Робота в групах. 1. - А зараз, хлопці, ви побудете в ролі російських майстрів. 2. - Командири груп виходять і вибирають зразок вироби, яку виготовлятимуть. Вірно. Весь матеріал ви вибираєте на наступному столі відповідно до вашого зразком. Працюємо швидко і дружно.

Сьогодні ви побачили, як багато вміють ваші руки. Ви побували в ролі російських майстрів і у вас це получілось.Каждая група впоралася із завданням і впоралася дуже добре. Урок розроблений до УМК «Гармонія» за освітньою технологією. Консультативна робота з вихованцями, охочими в недалекому майбутньому стати співробітниками Палацу. У будь-якій сфері трудової діяльності важливо цілепокладання і дотримання певних принципів. Важливо, щоб робота педагога мала не тільки конкретний і хороший результат, але і була пронизана загальнолюдськими цінностями і радістю спілкування з іншою людиною.

В умовах установи додаткової освіти - це може бути різновікова група старших підлітків. Роз`яснення формули вибору професії, розповідь про основні правила вибору професії і типові помилки.

Невідповідність діяльності першого заняття основної діяльності курсу програми. Я рада вас вітати на нашому занятті. Для вступного заняття можуть бути типові також помилки, яких припускаються не тільки на вступному занятті: організаційні, логічні, психологічні.



ІНШЕ

План-конспект заняття з конструювання, ручної праці (підготовча група) по темі: конспект заняття з конструювання з будівельного матеріалу в підготовчій до школи групі С„РѕС‚Рѕ

План-конспект заняття з конструювання, ручної праці (підготовча група) по темі: конспект заняття з конструювання з будівельного матеріалу в підготовчій до школи групі

При подальшому розширенні у дітей бажання займатися ручною працею, використовувати навички роботи з природним…

Методична розробка з навчання грамоті (підготовча група) на тему: конспекти занять з навчання грамоті в підготовчій до школи групі (навчально-методичний комплекс) фото

Методична розробка з навчання грамоті (підготовча група) на тему: конспекти занять з навчання грамоті в підготовчій до школи групі (навчально-методичний комплекс)

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами знову вирушаємо в подорож по чарівній країні. Хто живе в цьому місті? Молодці!…

Відділ освіти фото

Відділ освіти

5.2. Начальник Відділу має заступника (заступників), що призначається і звільняється з посади головою району в…

Жіночі захоплення та хо᳠фото

Жіночі захоплення та хобі

Хтось в`яже, хтось вишиває хрестиком, хтось колекціонує м`які іграшки ... Жіночі захоплення та хобі такі різні і все ж…

» » Заняття «основи вибору професії». Профорієнтаційна робота як один із напрямів діяльності соціального педагога в системі додаткової освіти дітей